Доглядаємо лінолеум

Щоб лінолеум перебував завжди в хорошому стані, необхідно щодня витирати його вологою ганчіркою.

Один раз на тиждень лінолеум миють теплою мильною водою, потім змивають чистою і витирають насухо ганчіркою.

Чистий лінолеум слід покрити тонким шаром мастики і через кілька годин натерти до блиску вовняною ганчіркою. Лінолеум довше збережеться, якщо до ніжок меблів прикріпити шматочки фетру.

Підлогу, покриту лінолеумом, краще всього мити теплим розчином господарського мила, ретельно змиваючи мильну піну водою.

У воду для миття лінолеуму не можна додавати ні соду, ні нашатирний спирт – вони руйнують матеріал, на його поверхні з’являються білясті плями.

Лінолеум можна натирати мастиками. Але при цьому слід мати на увазі, що новий лінолеум краще натирати безбарвної мастикою, старий, на якому є плями і подряпини, – темною, плівка якої приховає всі вади.

Якщо на лінолеум пролили масло або жир – негайно видаліть їх, інакше на ньому залишаться темні незмивні плями; забруднені місце протріть ганчірочкою, змоченою скипидаром. Не слід настилати лінолеум в лоджіях, на балконах, на відкритих верандах – на морозі і від зміни температур лінолеум швидко руйнується.

Якщо ви не застосовуєте для догляду за лінолеумом поліруючі засоби, то рекомендуємо раз на три місяці змащувати його оліфою, а потім ретельно протирати м’якою ганчіркою.